Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Karamellsmak småbröd
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, socker, SMÖR, ÄGG, potatismjöl, tjinuskpulver 2% (karamelliserat socker, arom), vatten, jäsningsmedel (E450, E500), majsstärkelse, salt och arom (vanillin). Kan innehålla spår av SOJA.
Kontaktuppgifter
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
EAN
6410580042620
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras en torr plats skyddad från ljus. Öppnad förpackning skall förvaras förseglad.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 063 kJ / 491 kcal |
| Fett | 24 g |
| - varav mättat fett | 13 g |
| Kolhydrat | 63 g |
| - varav sockerarter | 30 g |
| Protein | 5,9 g |
| Salt | 0,97 g |
| Fiber | 2,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


