Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Limoncellobakelsen har en saftig, citrondoftande botten toppad med len citronkräm. Bakelserna är glaserade med en ljuvlig limoncelloglasyr och…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Nöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Mandlar, Hasselnötter, Vete
Ingredienser
Socker, VETEMJÖL, vatten, vegetabiliska fetter och -oljor (raps, kokos, SG-palm), ÄGG, LAKTOS, VASSLEPULVER, kakaopulver, kakaomassa, MJÖLKPROTEIN, GRÄDDPULVER, emulgeringsmedel (E471, E477, E481, E475, E432, E472c, SOJALECITIN), kostfiber (polydekstros), citronjuice, invertsockersirap, modifierad stärkelse, glukossirap, jäsningsmedel (E450, E500), förtjockningsmedel (E460, E466, E415, E422), surhetsreglerande medel (E330), konserveringsmedel (E202, E281), salt, färg (E160a), naturlig citronarom och aromer. Kan innehålla en liten mängd mandel och hasselnötter.
Kontaktuppgifter
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
Marknadsförare
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +8 grader
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 769 kJ / 423 kcal |
| Fett | 25 g |
| - varav mättat fett | 13 g |
| Kolhydrat | 46 g |
| - varav sockerarter | 36 g |
| Protein | 3,5 g |
| Salt | 0,50 g |
| Fiber | 1,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 5,8 g |


