Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Traditionella, luftiga och oemotståndligt goda mockarutor i en praktisk förpackning med fyra bakelser. De är dekorerade med färgglada strösselkulor.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, socker, ÄGG, rapsolja, vatten, laktosfri SMÖR (MJÖLK), kakao pulver, kaffepulver, jäsningsmedel (E450, E500), växtolja (kokos), salt, kostfiber (polydextros), emulgeringsmedel (E471, E477, E481), förtjöckningsmedel (E415, E1442 av majs), färger (E100, E101, E120, E131, E160a) och aromer.
Kontaktuppgifter
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
EAN
6410580067821
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +8°C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 644 kJ / 393 kcal |
| Fett | 19 g |
| - varav mättat fett | 5 g |
| Kolhydrat | 49 g |
| - varav sockerarter | 33 g |
| Protein | 5,2 g |
| Salt | 0,30 g |
| Fiber | 2,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


