Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den klassiska, saftiga blåbär- och kardemummapajen är fylld med en läcker fyllning. Pajen är toppad med ett härligt smuligt täcke. Den är ett perfekt…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
Socker, VETEMJÖL, vatten, vegetabiliska oljor (SG-palm, raps), blåbär (8 %), tapiokastärkelse, VETEGLUTEN, salt, modifierad majsstärkelse, jäsningsmedel (E450, E500), förtjockningsmedel (E418), emulgeringsmedel (E471), stabiliseringsmedel (E404, E339), surhetsreglerande medel (E330, E333), konserveringsmedel (E202), kardemumma, färg (E160a) och aromer (bl.a vanillin). Kan innehålla spår av ägg, mjölk och soja. LAKTOSFRI. VEGAN
Kontaktuppgifter
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
https://www.elonen.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring vid rumstemperatur
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 475 kJ / 353 kcal |
| Fett | 14 g |
| - varav mättat fett | 2,6 g |
| Kolhydrat | 50 g |
| - varav sockerarter | 29 g |
| Protein | 5,4 g |
| Salt | 0,70 g |
| Fiber | 1,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


