Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Pitkoset Marjatarha är en saftig och fyllig vetelängd där hemmabakats mjukhet och utsökta smak förenas. Längden är fylld med vanilj- och…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, fyllningar 22% (vatten, socker, bär och frukter (äppelmosttätning, hallon, druvjuice, fläderbärsjuice)), modifierad majsstärkelse, stärkelsesirap, växtfiber (bambu), laktosfri SMÖR, förtjockningsmedel (E440, E418, E410, E466, E460), surhetsreglerande medel (E330, E333), konserveringsmedel (E202), aromer (bl.a naturlig vanilj), färger (E120, E160a)), vatten, socker, vegetabiliska oljor (SG-palmu, raps), joderat salt, jäst, emulgeringsmedel (E471, E481) och kardemumma. Kan innehålla spår av ägg. Bär- och fruktinnehåll 2%. LAKTOSFRI
Kontaktuppgifter
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
https://www.elonen.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring vid rumstemperatur
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 315 kJ / 314 kcal |
| Fett | 8,3 g |
| - varav mättat fett | 1,9 g |
| Kolhydrat | 52 g |
| - varav sockerarter | 19 g |
| Protein | 5,9 g |
| Salt | 0,70 g |
| Fiber | 2,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


