Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Pitkoset Toffee är en rik bulle fylld med en läcker fyllning med smak av toffee som smälter i munnen. Bullhållarens mer kompakta storlek gör den till…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, kola fyllning 22% (vatten, socker, glukossirap, modifierad majsstärkelse, kookosmjölk, förtjockningsmedel (E466, E460), salt, aromer, surhetsreglerande medel (E334), konserveringsmedel (E202)), vatten, socker, vegetabiliskt fett (raps, SG-palm), jäst, emulgeringsmedel (E471, E481), joderat salt och kardemumma. Kan innehålla spår av ägg och mjölk. Laktosfri. Vegan.
Kontaktuppgifter
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
https://www.elonen.fi
EAN
6410580036841
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring vid rumstemperatur
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 319 kJ / 315 kcal |
| Fett | 8,3 g |
| - varav mättat fett | 2 g |
| Kolhydrat | 53 g |
| - varav sockerarter | 18 g |
| Protein | 5,8 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 2,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


