Laddar

Information
Information
En fyllig rombakelse kröner kaffestunden. Den krispiga, chokladiga skorpan och hallonromfyllningen. Smaka och bli kär!
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Nöt, Jordnöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Kakao, Mandlar, Hasselnötter, Vete
Ingredienser
Socker, VETEMJÖL, rypsolja, vegetabiliskt fett (palm, kokos, härdat kokos), ÄGG, vatten, kakaopulver, hallon, invertsockersirap, rom (0, 7 %), emulgeringsmedel (E471, E475, solroslecitin), förtjockningsmedel (glyserol, pektin), modifierad potatisstärkelse, jäsningsmedel (E450, E500), surhetsreglerande medel (citronsyra, kalciumcitrat), konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumpropionat), joderat salt och aromer (bl.a. vanillin). Kan innehålla spår av nötter och mjölk.
Kontaktuppgifter
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +8°C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 450 kJ / 346 kcal |
| Fett | 16 g |
| - varav mättat fett | 8,4 g |
| Kolhydrat | 45 g |
| - varav sockerarter | 36 g |
| Protein | 3,6 g |
| Salt | 0,20 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


