Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Elonen fullkornskorpor är det perfekta valet när du vill ha ett gott och hälsosamt mellanmål. Denna fiber- och rapsoljebaserade skorpa passar utmärkt…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
FULLKORNSVETE (34 %) (mjöl och kross, Finland), VETEMJÖL, vatten, rypsoljaprodukt [rypsolja, smörarom, antioxidationsmedel (E306)], socker, jäst, salt, emulgeringsmedel (E472e, E481), enxymer, mjölbehandlingmedel (E300), mältat KORNMJÖL. Kan innehålla spår av RÅG och HAVRE. Fullkorn 51% av spannmålsråvaran.
Kontaktuppgifter
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
EAN
6410580042842
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras en torr plats skyddad från ljus. Öppnad förpackning skall förvaras förseglad.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 600 kJ / 380 kcal |
| Fett | 9 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 60 g |
| - varav sockerarter | 4,5 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 0,50 g |
| Fiber | 7,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


