Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Palmolja fri dubbel chokladmuffins
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, socker, ÄGG, rypsoljeprodukt [rypsolja, smörarom, antioxidantionsmedel (tokoferolika ekstrakt)], vatten, vit och mörk choklad ca. 10 % [socker, kakaomassa, MJÖKPULVER, kakaosmör, emulgeringmedel (solroslecitin, SOJALECITIN), arom, naturling vaniljarom], konserveringsmedel (E202), kakaopulver, emulgeringmedel (E471, E477, E481), förtjockningsmedel (E415, E1442), kostfiber (polydextros), jäsningsmedel (E450, E500), salt och växtextrakt (rönnbärsextrakt, tapiokastärkelse). LÅGLAKTOSHALTIG
Kontaktuppgifter
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
EAN
6410580034526
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras en torr plats skyddad från ljus. Öppnad förpackning skall förvaras förseglad.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 788 kJ / 428 kcal |
| Fett | 25 g |
| - varav mättat fett | 6 g |
| Kolhydrat | 45 g |
| - varav sockerarter | 31 g |
| Protein | 4,9 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0,6 g |


