Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Utsökt och mjuk vaniljsmak småbröd bakad med Valio´s smör
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, socker, laktosfri SMÖR (25%), ÄGG, potatismjöl, vatten, vaniljsocker 1, 2%, jäsningsmedel (E450, E500), majsstärkelse, salt och färg (E160a). Kan innehålla spår av SOJA.
Kontaktuppgifter
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
EAN
6410580426413
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras en torr plats skyddad från ljus. Öppnad förpackning skall förvaras förseglad.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 066 kJ / 492 kcal |
| Fett | 20 g |
| - varav mättat fett | 11 g |
| Kolhydrat | 70 g |
| - varav sockerarter | 34 g |
| Protein | 6,7 g |
| Salt | 0,50 g |
| Fiber | 2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


