Laddar

Elovena 48g jordgubbssoftis stor havrebar
Alla Elovena isot patukat produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Elovena Stor havrebar Jordgubbssoftis är en absolut fängslande nyhet! Den krispiga konsistensen, ytan som smälter i munnen och de knapriga…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
FullkornsHAVRE och HAVREkli (25%), socker, rapsolja, mörkt överdrag (socker, vegetabiliskt fett (kokos och raps, fullhärdat), fettfritt kakaopulver**, kakaosmör**, emulgeringsmedel (lecitin), arom), stärkelsesirap, fuktighetsbevarande medel (glyserol), rismjöl, vatten, majsstärkelse, jordgubbe (3, 7%), puffad hirs, puffad amarant, potatisstärkelse, aromer, vanillinsocker, emulgeringsmedel (lecitin), laktosfri YOGHURT, salt, modifierad stärkelse, bakpulver (E450i, E500), förtjockningsmedel (E460, E466, E401), melass, surhetsreglerande medel (citronsyra), svartmorotsjuicekoncentrat. |Kan innehålla små mängder av andra spannmål. |**Rainforest Alliance-certifierad. Läs mer: ra.org.
Kontaktuppgifter
Ravintoraisio Oy
PL 101, 21201 Raisio
02-4432022, https://www.raisio.com/kuluttajapalvelu, https://www.elovena.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt och svalt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 746 kJ / 417 kcal |
| Fett | 16 g |
| - varav mättat fett | 4,6 g |
| Kolhydrat | 57 g |
| - varav sockerarter | 22 g |
| Protein | 6 g |
| Salt | 0,91 g |
| Fiber | 8,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

