Laddar

Elovena 48g päron stor havrebar
Alla Elovena isot patukat produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Elovena Stor Havrebar Päron är en absolut fängslande nyhet! Den krispiga konsistensen, ytan som smälter i munnen och de knapriga toppningarna,…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
FullkornsHAVRE och HAVREkli (24%), socker, rapsolja, mörkt överdrag (socker, vegetabiliskt fett (kokos och raps, fullhärdat), fettfritt kakaopulver**, kakaosmör**, emulgeringsmedel (lecitin), arom), stärkelsesirap, vatten, fuktighetsbevarande medel (glyserol), majs och tapioka stärkelse, rismjöl, päronpuré (4%), puffad hirs, puffad amarant, potatisstärkelse, äppelkoncentrat, emulgeringsmedel (lecitin), vanillinsocker, salt, aromer, bakpulver (E450i, E500), sheasmör, förtjockningsmedel (E440, E401), citronsaftkoncentrat, melass, färgande livsmedel (safflor- och spirulinaextrakt), surhetsreglerande medel (citronsyra). |Kan innehålla små mängder av andra spannmål, mjölk. |**Rainforest Alliance-certifierad. Läs mer: ra.org.
Kontaktuppgifter
Ravintoraisio Oy
PL 101, 21201 Raisio
02-4432022, https://www.raisio.com/kuluttajapalvelu, https://www.elovena.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt och svalt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 705 kJ / 408 kcal |
| Fett | 15 g |
| - varav mättat fett | 4 g |
| Kolhydrat | 58 g |
| - varav sockerarter | 22 g |
| Protein | 6,2 g |
| Salt | 0,95 g |
| Fiber | 7,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

