Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Elovena 6x30g mjuk havrebar med smak av kanelbulle
Alla Elovena produkterUngefär3,24 €
Vertailuhinta 18,00 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Elovena mjuk havrebar med smak av kanelbulle är ett utsökt mellanmål bakat av 100% havre som kombinerar en mjuk konsistens med smakrika ingredienser.…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
FullkornsHAVRE och HAVREkli (47%), rapsolja, socker, vatten, fuktighetsbevarande medel (glycerol), fiberblandning (kikärter, majs, vatten), modifierad stärkelse, invertsocker, potatisstärkelse, vanillinsocker, kanel, kardemumma, bakpulver (E450, E500), emulgeringsmedel (lecitin), salt. Kan innehålla små mängder av andra spannmål, mjölk.
Kontaktuppgifter
Ravintoraisio Oy
PL 101, 21201 Raisio
02-4432022, https://www.raisio.com/kuluttajapalvelu, https://www.elovena.fi
Tillverkare
Ravintoraisio Oy
PL 101, 21201 Raisio
EAN
6411200000457
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt och svalt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 606 kJ / 384 kcal |
| Fett | 14 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 50 g |
| - varav sockerarter | 16 g |
| Protein | 7,9 g |
| Salt | 0,86 g |
| Fiber | 13 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

