Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Elovena 8x30g protein fullkornsmellanmålskex
Alla Elovena produkterUngefär3,47 €
Vertailuhinta 14,46 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Elovena mellanmålskex Protein med mild kanelsmak och 100 procent havre. Produkten innehåller protein och är rik på fibrer. De enskilt förpackade…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
FullkornsHAVRE och HAVREkli (40%), socker, rapsolja, vatten, potatisstärkelse, potatisprotein, vassleprotein (MJÖLK), äpple, maltodextrin, kanel, vanillinsocker, bakpulver (E500, E450i), emulgeringsmedel (lecitin), salt, aromer. Kan innehålla små mängder av andra spannmål.
Kontaktuppgifter
Ravintoraisio Oy
PL 101, 21201 Raisio
02-4432022, https://www.raisio.com/kuluttajapalvelu
Tillverkare
Ravintoraisio Oy
PL 101, 21201 Raisio
02-4432022, https://www.raisio.com/kuluttajapalvelu
EAN
6411200006053
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt och svalt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 787 kJ / 427 kcal |
| Fett | 17 g |
| - varav mättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 48 g |
| - varav sockerarter | 17 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 0,98 g |
| Fiber | 10 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 1 g |

