Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

HiPP 100g Ekologisk Smoothie Persika, Mango&Äpple 4mån
Alla HiPP produkterUngefär1,09 €
Vertailuhinta 10,90 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
HiPP fruktsmoothie är omsorgsfullt tillagad på de bästa ekologiska råvarorna. 100% HiPP ekologisk Fruktsmoothie Persika, Mango och Äpple passar från…
Tillverkningsland
Österrike
Ingredienser
100% Frukt (äpple* 60%, mango* 25%, persika* 15%). Råvarorna innehåller inte gluten. *Ekologisk ingrediens.
Kontaktuppgifter
Hipp GmbH & Co Vertrieb KG
85273 Pfaffenhofen Saksa
EAN
4062300307193
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Överbliven puré i påsen förvaras med korken på i upp till 24 timmar i kylskåp.
Bruksanvisning
OBS! Värm ej förpackningen i micro. Idealisk som mellanmål eller efterrätt. Rekommenderas att mata med max 1 eller 2 påsar per dag. Produkten lämnade vårt lager i felfritt skick. Kontrollera att förpackningen är oskadad och smaka själv före servering.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 233 kJ / 55 kcal |
| Fett | 0,2 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 11,5 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 0,05 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Natrium | 0 g |
