Laddar

HiPP 190g Ekologisk Potatis, majs & kalkon 6mån
Alla HiPP produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
HiPPs måltider är omsorgsfullt tillagade på de allra bästa ekologiska råvarorna. Det är därför de smakar så mycket - och så gott! Alla våra recept är…
Tillverkningsland
Ingredienser
Vatten, majs* 23%, potatis* 21%, kalkon* 8, 5%, risstärkelse*, rapsolja*. *Ekologisk ingrediens.
Kontaktuppgifter
Hipp GmbH & Co Vertrieb KG
85273 Pfaffenhofen, Germany
https://www.hipp.com, +46(0)87991926
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Icke uppvärmd öppnad burk kan förvaras med påsatt lock i kylskåp i 24 timmar.
Bruksanvisning
Säkerhet – Vakuumföslutet lock – avstå om mitten på locket kan tryckas ned. Rör om noggrant efter uppvärmning och testa temperaturen på maten inna du ge den till barnet. Säkerställ att glasburken är intakt före konsumtion ocn använd endast plastsked. Icke uppvärmd öppnad burk kan förvaras med påsatt lock i kylskåp i 24 timmar. Denna produkt har lämnat vårt lager i felfritt skick.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 322 kJ / 77 kcal |
| Fett | 3 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 9,3 g |
| - varav sockerarter | 2 g |
| Protein | 2,7 g |
| Salt | 0,05 g |
| Fiber | 0,9 g |
| Natrium | 0 g |


