Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Hirveläs Sydänkaura är en hälsofrämjande havreprodukt som har utvecklats och tillverkats i Finland. En enskild portion (30 g) innehåller över 3 gram…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Havre
Ingredienser
HAVrekli, socker, blåbärspulver.
Kontaktuppgifter
Hirvelän Kauratuotteet Oy
Tuotantolinja 6, 36220 Kangasala
https://www.hirvelan.fi
Tillverkare
Hirvelän Kauratuotteet Oy
Tuotantolinja 6, 36220 Kangasala
https://www.hirvelan.fi
EAN
6429811243071
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt och svalt, skyddas för solljus.
Bruksanvisning
Rör ner med sked i vatten eller yoghurt. Njut dagligen!
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 470 kJ / 351 kcal |
| Fett | 7,2 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 44,4 g |
| - varav sockerarter | 27,7 g |
| Protein | 15,2 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 23,6 g |
| Betaglukaani | 10,7 g |


