Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kampanja
HK Aitonakki knackkorv 360 g
Alla HK produkterUngefärKampanjahinta 1,99 €
Alin hinta kampanjaa edeltävän 30 päivän ajalta 4,29 €
Vertailuhinta 5,53 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
HK Aitonakki™ är alla klassikers klassiker. Den ursprungliga snäppande knackkorven har varit en finsk favorit i årtionden. Aitonakki är tillverkad av…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Koriander
Ingredienser
finsk kött (gris, nöt), vatten, svål, modifierad tapiokastärkelse, stabiliseringsmedel (E450), joderat salt, dextros, köttprotein, potatisfiber, kryddor (bl.a. koriander, kummin, paprika), antioxidationsmedel (askorbinsyra), aromer, konserveringsmedel (E250). Korvskinnet är fårtarm. Kötthalt 68 %. LAKTOSFRI. GLUTENFRI. PROTEINHALTIG.
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
6409100051051
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring: under + 6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 975 kJ / 235 kcal |
| Fett | 20 g |
| - varav mättat fett | 7,3 g |
| Kolhydrat | 2,7 g |
| - varav sockerarter | 1,2 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

