Laddar

HK Kokkien Parhaat Kyckling med medelhavsgrönsaker 330g
Alla HK produkterInformation
Information
Denna läckra och högklassiga HK Kokkien parhaat-måltid innehåller finskt kycklingkött, orzopasta och kryddiga medelhavsgrönsaker som zucchini,…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Kokt pasta (durumVETE), grillad kyckling 21 % (finsk kyckling, vatten, stabiliseringsmedel (E450, E451), rismjöl, dextros, konserveringsmedel (E261), jodiserat salt, antioxidant (kaliumlaktat)), sås (krossade tomater, vatten, tomatpuré, OST (MJÖLK, salt, löpe), rapsolja, socker, kryddor (lök, vitlök, svartpeppar), rödvinsvinäger, basilika, chili, modifierad stärkelse, jästextrakt (jästextrakt, salt)), zucchini, paprika, halvtorkade tomater (tomat, solrosolja, salt, oregano, vitlök), lök, spenat, jodiserat salt, timjan, basilika
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
under + 6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 353 kJ / 84 kcal |
| Fett | 1,7 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 2,9 g |
| Protein | 3 g |
| Salt | 0,92 g |
| Fiber | 0,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


