Laddar

HK Kokkien Parhaat Filéflarn av gris och grönsaker i dijonsenapssås 330 g
Alla HK produkterInformation
Information
HK Kokkien parhaat-måltiden innehåller möra filéflarn av gris och läckra potatistärningar i en krämig dijonsenapssås. Tillbehören färgglada…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Senap
Ingredienser
Potatis, sås (laktosfri växtfettblandning (fettsnål MJÖLK, vatten, vegetabiliska oljor (ryps, raps), modifierad stärkelse, emulgeringsmedel (E472e), arom, färg (karotenoider), smältOST (MJÖLK, syrningskultur, löpe, MJÖLKfett, stabiliseringsmedel (E509), smältsalter E331, E340, E452)), dijonSENAP (vatten, SENAPSFRÖ, vinäger, joderat salt, antioxidationsmedel (E224), surhetsreglerande medel (citronsyra), gurkmeja, rapsolja), lök, citronsaft, kryddor (vitlök, SENAPSFRÖ, svartpeppar), modifierad stärkelse, salt, aromer), lättsaltad fläskytterfilé 21, 7 % (finskt fläskkött, vatten, joderat salt, mineralsalt (kaliumklorid, aromer), aromer, surhetsreglerande medel (E262), antioxidationsmedel (E301), förtjockningsmedel (xantangummi)), böna, orange morot, gul morot.
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
under + 6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 439 kJ / 105 kcal |
| Fett | 5,2 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 7,7 g |
| - varav sockerarter | 1,6 g |
| Protein | 6,7 g |
| Salt | 0,82 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


