Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
HK Delikatessleverkorv™ är den populäraste leverkorven i Finland och en verklig klassiker bland leverkorvar. HK Lantleverkorv är en leverkorv med…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
finskt griskött, finsk grislever (25 %), vatten, joderat salt, kryddor (lök, vit- och svartpeppar, lagerblad, vitlök, chili), socker, maltodextrin, surhetsreglerande medel (E575), antioxidationsmedel (E315), konserveringsmedel (E250). Kötthalt 49 %. Kött och ingredienser som är jämförbara med kött sammanlagt 74 %. LAKTOSFRI. GLUTENFRI. MJÖLKFRI. PROTEINRIK.
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
6409100051495
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 950 kJ / 230 kcal |
| Fett | 19 g |
| - varav mättat fett | 7 g |
| Kolhydrat | 2,3 g |
| - varav sockerarter | 0,3 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 1,70 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Natrium | 0,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


