Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Makaroner i gräddig ostsås - en klassiker!
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
cheddarsås 60 % [laktosfri vispGRÄDDE, vatten, cheddarOST (pastöriserad MJÖLK, syrningskultur, färg (E160b)), modifierad stärkelse, honung-äppelvinäger, joderat salt, OSTpulver, chili, emulgeringsmedel (solroslecitin), svartpeppar, arom, paprikaoleoresin], kokt MAKARONI 42 %, (veteMJÖL, durum veteMJÖL)
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
6409100075217
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
under + 6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 894 kJ / 214 kcal |
| Fett | 13 g |
| - varav mättat fett | 7,4 g |
| Kolhydrat | 18 g |
| - varav sockerarter | 1,1 g |
| Protein | 5,7 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 0,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


