Laddar

Information
Information
HK kebab-cheddarpanini är fylld med finskt kebabkött och en krämig och kryddig tomatbaserad cheddarsås som ger en saftig smak. Värm upp paninin i…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre, Vete
Ingredienser
Panini bröd 55 % (VETEmjöl, vatten, HAVREflinga, solrosfrö, linfrö, rapsolja, jäst, salt, socker). Kebabfyllning: kebab 11, 5 % (finskt nötkött, vatten, potatisstärkelse, joderat salt, surhetsreglerande medel (kaliumlaktat, E262, E330), kryddor (svartpeppar, chili, paprika, lök, vitpeppar, koriander), stabiliseringsmedel (E450), dextros, aromer, färg (E150c), jästextrakt, rökarom), vitlöksfyllning (vatten, rapsolja, vitlök, socker, potatisstärkelse- och proteinblandning, citronsaft, ättika, salt, modifierad stärkelse, citrusfiber, förtjockningsmedel (xantangummi), konserveringsmedel (E211, E202)), CHEDDAROST 6 % (pastöriserad MJÖLK, salt, surdeg, färg (160b)), tomatpuré. Kan innehålla SESAMFRÖ.
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
under + 6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 252 kJ / 300 kcal |
| Fett | 15 g |
| - varav mättat fett | 2,9 g |
| Kolhydrat | 26 g |
| - varav sockerarter | 0,8 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 2,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


