Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Köttpirogen är en stor favorit som mellanmål och snacks. Vår maffiga och saftiga traditionella köttpirog är fylld med finskt malet kött och ris. Den…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Sojabönor, Senap, Vete
Ingredienser
VETEmjöl,
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
6409100000615
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
under + 6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 351 kJ / 323 kcal |
| Fett | 18 g |
| - varav mättat fett | 1,8 g |
| Kolhydrat | 32 g |
| - varav sockerarter | 1,7 g |
| Protein | 7 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


