Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
En läcker pizza med klassisk fyllning för hela familjen! En mättande pizza med skinka av garanterad HK-kvalitet och tillverkad på inhemskt kött.…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Pizzabotten bakad i surdeg (VETEmjöl, VETEsurdeg, salt, rypsolja, socker, jäst), tomatsås (vatten, tomatpuré, rypsolja, kryddor (bl.a. lök), modifierad stärkelse, socker, dextros, salt, aromer, surhetsreglerande medel (citronsyra)), skinka 14% (finsk svinskinka, vatten, joderat salt , stabiliseringsmedel (E450, E451), dextros, antioxidationsmedel (E301), konserveringsmedel (E250), rökarom), mozzarellaOST (pastöriserad MJÖLK, MJÖLKPROTEIN, salt, klumpförebyggande medel (E460), syrningskultur), ananas 6% (ananas, ananassaft).
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under + 6 °C
Bruksanvisning
Öppna förpackningen, ta bort plastförpackningen och värm pizza i mikrovågsugnen ca 2-2,5 minuter. Du kan också värma pizzan i ugnen i 180°C för ca 7 minuter eller i airfryer i 180°C för 4-5 minuter. I detta fall ta också bort kartongen före uppvärmning.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 894 kJ / 212 kcal |
| Fett | 5,7 g |
| - varav mättat fett | 2,2 g |
| Kolhydrat | 29 g |
| - varav sockerarter | 3,3 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 1,50 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


