Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
HK Korngris saftig schnitzel äppel och jalapeno 400g
Alla HK produkterUngefär4,99 €
Vertailuhinta 12,48 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
HK Stekschnitzel av korngris är fettsnål men saftig och passar bra att grilla och steka i stekpanna. Marinaden har smak av äkta äpple och jalapeño…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Finskt griskött 73 %, vatten, rapsolja, äppeljuicekoncentrat, farinsocker, kryddor (b.a lök, vitlök, jalapeno, persilja, cayennepeppar), jodiserat salt, äppelcidervinäger, aromer, äppelpulver, mineralsalt (kaliumklorid, aromer), lönnsirapspulver, surhetsreglerande medel (E262), förtjockningsmedel (guarkärnmjöl, xantangummi), rökt maltodextrin, antioxidant(E301), konserveringsmedel (E202, E211).
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
6409100032579
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
under + 6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 500 kJ / 120 kcal |
| Fett | 4,7 g |
| - varav mättat fett | 1,1 g |
| Kolhydrat | 2,8 g |
| - varav sockerarter | 2,2 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 0,88 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


