Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
En glutenfri nyhet! HoviRuokas glutenfria rispiroger är här. Njut av rispirogerna som mellanmål eller servera dem vid en kvällssammankomst.…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, ris, rismjöl, vegetabiliskt margarin [härdad vegetabiliskt fett (raps, palm), vatten, salt, socker, arom, färgämne (E160a)], rypsolja, majsstärkelse, kryddblanding [b.a. socker, modifierad stärkelse (majs, potatis), dekstros (majs), stärkelse (ris), aromer], teffmjöl, salt, potatisflingor [potatis, stabiliseringsmedel (E450), antioxidationsmedel (E300)], psyllium, hydrolyserat växtprotein (majs), emulgerinsmedel (E415).
Kontaktuppgifter
HoviRuoka Oy
Kanervistontie 1, 45200 Kouvola
EAN
6430043241131
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6˚C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 870 kJ / 208 kcal |
| Fett | 8,3 g |
| - varav mättat fett | 2,1 g |
| Kolhydrat | 30 g |
| - varav sockerarter | 1,3 g |
| Protein | 2,7 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 0,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


