Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den fiberrika bönbiffen med svarta bönor är en lätt färdigrätt som passar utmärkt både som hamburgare, som tillbehör till sallad eller tillsammans…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Vete
Ingredienser
Svartabönor 37 %, kikärter, KORN, lök, vatten, VETEmjöl, skorpmjöl (VETEmjöl, jäst), rypsolja, modifierad majsstärkelse, salt, kryddor (svartpeppar, chili, oregano, rökt paprika, vitlök). Grönsaker 71%.
Kontaktuppgifter
HoviRuoka Oy
Kanervistontie 1, 45200 Kouvola
0207969360, https://www.hoviruoka.fi
EAN
6430043247539
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6°C.
Bruksanvisning
UPPVÄRMNING Avlägsna förpackningen: - I stekpanna i svag värme ca 1 min på båda sidorna. - I mikrovågsugn (800W) i ca 50 sek.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 518 kJ / 123 kcal |
| Fett | 1 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 24,3 g |
| - varav sockerarter | 1,2 g |
| Protein | 6 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 6,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

