Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Veganska grönsaksbiffar.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Grönsaker 81 % (potatis, kikärter, morot, palsternacka, purjolök), vatten, rypsolja, VETEmjöl, majsstärkelse, ärtprotein, salt, VETEglutein, kryddor (svartpeppar, dragon).
Kontaktuppgifter
HoviRuoka Oy
Kanervistontie 1, 45200 Kouvola
0207969360, https://www.hoviruoka.fi
EAN
6430043247508
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6°C.
Bruksanvisning
UPPVÄRMNING Avlägsna förpackningen: - I stekpanna i svag värme ca 1 min på båda sidorna. - I mikrovågsugn (800W) i ca 50 sek.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 590 kJ / 141 kcal |
| Fett | 5,1 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 16,5 g |
| - varav sockerarter | 2,3 g |
| Protein | 5,7 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 3,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

