Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Veganska rispiroger.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Råg, Vete
Ingredienser
Vatten, ris 21%, RÅGMJÖL, VETEMJÖL, rypsolja, vegetabiliskt margarin [fullhärdat vegetabiliskt fett (raps, palm), vatten, salt, socker, arom, färg (E160a)], socker, modifierad stärkelse, dextros, risstärkelse, aromer, färg (E160a), salt, VETEFIBER, maltextrakt (KORN, RÅG), VETEGLUTEN.
Kontaktuppgifter
HoviRuoka Oy
Kanervistontie 1, 45200 Kouvola
EAN
6430043241100
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 847 kJ / 202 kcal |
| Fett | 6,8 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 30 g |
| - varav sockerarter | 1,4 g |
| Protein | 3,6 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 2,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


