Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Huhtahyvät Lihamestarin Gris Grillfilé 170g
Alla Huhtahyvät produkterUngefär2,89 €
Vertailuhinta 17,00 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
gris grillfilé är ett mört helköttpålägg tillverkat av finländsk fläskytterfilé. Den utsökta smaken fulländas med en aromatisk grillkryddad kant som…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svinfilé (ursprung: Finland), vatten, joderat salt, stabiliseringsmedel(E450, E451), dextros, kryddor (paprika, lök, svartpeppar, vitlök, chili), smakämnen (köttsmak), antioxidant (E316), konserveringsmedel (E250).
Kontaktuppgifter
Huhtahyvät oy
Santamaankatu 2 38700 Kankaanpää
myynti@huhtahyvat.fi, 02572850, https://www.huhtahyvat.fi
EAN
6409058208002
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring +2 - +6C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 400 kJ / 95 kcal |
| Fett | 3 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 17 g |
| Salt | 2,40 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

