Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Huhtahyvät Lihamestarin kallrökt grisskinka 100 g
Alla Huhtahyvät produkterUngefär2,55 €
Vertailuhinta 25,50 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kallrökt skinka är en fermenterad delikatess gjord av finsk fläskkinka, vars unika, friska och kraftfulla smak utvecklas under lång noggrann mognad…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svin skinka (ursprung: Finland), joderat salt, dextros, socker, kryddor(chili, vitlök), stabiliseringmedel (E452), hydrolyserat vegetabiliskt protein, aromer, antioxidant (E301), kryddsextrakt (inklusive enbär), konserveringsmedel (E250).
Kontaktuppgifter
Huhtahyvät Oy
Santamaankatu 2, 38700 Kankaanpää
myynti@huhtahyvat.fi, https://www.facebook.com/huhtahyvat/?fref=ts, https://www.huhtahyvat.fi, +3582572850
EAN
6409052072005
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring +2 - +6C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 539 kJ / 129 kcal |
| Fett | 4 g |
| - varav mättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 23 g |
| Salt | 4,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

