Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Huhtahyvät Lihamestarin Ren kaltrökt steka 80g
Alla Huhtahyvät produkterUngefär7,09 €
Vertailuhinta 88,63 €/kg
Information
Information
Kallrökt renstek är en noggrant tillagad och rökt kallrökt skiva, vars unika och fylliga smak utvecklas från kött av hög kvalitet och en noggrant…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
renstek (Finland, Sverige, Norge), joderat salt, dextrose, antioxidationsmedel (E316), konserveringsmedel (E250).
Kontaktuppgifter
Huhtahyvät Oy
Santamaankatu 2, 38700 Kankaanpää
myynti@huhtahyvat.fi, https://www.facebook.com/huhtahyvat/?fref=ts, https://www.huhtahyvat.fi, +3582572850
EAN
6409052073002
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring +2 - +6C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 550 kJ / 132 kcal |
| Fett | 2,2 g |
| - varav mättat fett | 0,9 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 28 g |
| Salt | 3,90 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

