Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Huhtahyvät Lihamestarin Gris Rövarfilé 170g
Alla Huhtahyvät produkterUngefär2,89 €
Vertailuhinta 17,00 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
gris rövarfilé är ett mört helköttpålägg tillverkat av finländsk fläskfilé. Den läckra smaken uppstår genom varsam tillagning och i äkta alrök.…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svinfilè (ursprung: Finland), vatten, joderat salt, stabiliseringsmedel (E450, E451), glukos, antioxidationsmedel (E316), konserveringsmedel (E250).
Kontaktuppgifter
Huhtahyvät oy
Santamaankatu 2, 38700 Kankaanpää
myynti@huhtahyvat.fi, https://www.facebook.com/huhtahyvat/?fref=ts, https://www.huhtahyvat.fi, +3582572850
EAN
6409058207005
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring +2 - +6C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 400 kJ / 95 kcal |
| Fett | 3 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 17 g |
| Salt | 2,20 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

