Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Traditionell metvurst – ett smart val i vardagen. Vår klassiska metvurst har tillverkats med över 30 års erfarenhet. Den välbekanta och balanserade…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svinkött (uppfött och slaktat i: EU), späck, joderat salt, svinköttprotein, dextrose, kryddor (koriander, vitlök, ingefär), paprikaextrakt, växtextrakt, antioxidationsmedel (E301, E306), konserveringsmedel (E250).
Kontaktuppgifter
Huhtahyvät Oy
Santamaankatu 2 38700 Kankaanpää
02572850, https://www.huhtahyvat.fi, myynti@huhtahyvat.fi
EAN
6409059760004
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring +2 - +6C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 583 kJ / 380 kcal |
| Fett | 35 g |
| - varav mättat fett | 13 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 17 g |
| Salt | 3,90 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


