Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Hunajainen SAM EUKALYPTUS Hunaja&Eukalyptus&Minttu 250g
Alla Hunajainen Sam produkterUngefär4,69 €
Vertailuhinta 18,76 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Hunajainen SAM Oy är ett finländskt andra generationens familjeföretag och vår passion har alltid varit en ren och äkta honung direkt från naturen.…
Tillverkningsland
Ungern
Ingredienser
Honung 99, 6% och aromatiska olja av eucalyptus och mynta 0, 4%.
Kontaktuppgifter
Hunajainen SAM Oy
PL 148, 06101 Porvoo
https://hunajainensam.fi
EAN
6411410001305
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur (+24C). Hunajainen SAM Oy är ett finländskt andra generationens familjeföretag och vår passion har alltid varit en ren och äkta honung direkt från naturen.
Bruksanvisning
Färdig att avnjutas som sådan. Hunajainen SAM Oy är ett finländskt andra generationens familjeföretag och vår passion har alltid varit en ren och äkta honung direkt från naturen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 386 kJ / 326 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 81 g |
| - varav sockerarter | 77 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,00 g |
| Kalcium | 5 mg |
| Järn | 0,5 mg |
| Jod | 5 µg |
| Kalium | 60 mg |
| Magnesium | 3 mg |
| Natrium | 2,2 mg |
| Niacin | 0 mg |
| Fosfor | 7 mg |
| Riboflavin | 0 mg |
| Selen | 0,5 µg |
| Tiamin | 0 mg |
| Vitamin C | 4 mg |
| Vitamin K | 0 µg |
| Zink | 0,1 mg |


