Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Jaffa Booster Mansikka-Sitruuna sockerfri energidryck 0,33 l
Alla Jaffa Booster produkterUngefär1,89 €
Vertailuhinta 5,27 €/l
Inkluderar pant 0,15 €Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jaffa Booster Mansikka-Sitruuna är en fräsch energidryck med smak av den välbekanta Jaffa-läskedrycken. Den läckra drycken med smak av jordgubbe och…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, äppel-, citron- och jordgubbjuice från koncentrat, koldioxid, surhetsreglerande medel (E330), färgande livsmedel (morotskoncentrat), naturliga aromer, sötningsmedel (aspartam, E950, E952), naturligt koffein (0, 03 %), konserveringsmedel (E202), stabiliseringsmedel (E414), vitaminer (pantotensyra, B6, biotin, B12).
Kontaktuppgifter
Oy Hartwall Ab
PL 44, 15101 Lahti
EAN
6413600364436
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 8 kJ / 2 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,03 g |
| Biotin | 0 mg |
| Pantotensyra | 0,9 mg |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin B6 | 0,2 mg |

