Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Jaffa Booster Pirteä Omena sockerfri energidryck 0,33 l
Alla Jaffa Booster produkterUngefär1,89 €
Vertailuhinta 5,27 €/l
Inkluderar pant 0,15 €Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jaffa Booster Pirteä Omena är en fräsch energidryck som smakar som Hartwall Jaffa-läskedrycken. Den läckra drycken med smak av grönt äpple kombinerar…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, äppeljuice från koncentrat, koldioxid, surhetsreglerande medel (E330, E296), sötningsmedel (aspartam, E950, E952), naturligt koffein (0, 03 %), konserveringsmedel (E202), antioxidationsmedel (E300), vitaminer (pantotensyra, B6, biotin, B12), stabiliseringsmedel (E414, E445, E410), naturlig arom, färgämnen (E161b, E131).
Kontaktuppgifter
Oy Hartwall Ab
PL 44, 15101 Lahti
EAN
6413600364542
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 11 kJ / 3 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Biotin | 0 mg |
| Pantotensyra | 0,9 mg |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin B6 | 0,2 mg |

