Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Jalostaja Hummus med soltorkade tomater 125g
Alla Jalostaja produkterUngefär2,15 €
Vertailuhinta 17,20 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jalostaja Hummus med soltorkade tomater är en puré mald av kikärter smaksatt med saftiga soltorkade tomater, som vanligtvis används bredd som pålägg…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Sesamfrön
Ingredienser
Vatten, kikärt 37 %, SESAMFRÖ, tomatpyre, soltorkad tomat 5 % (bl.a. tomat, solrosolja), citronsaft, växtolja (ryps/raps), modifierad majsstärkelse, salt, vitlök, kryddor (kummin, paprika, cayennepeppar), surhetsreglerande medel (citronsyra, ättiksyra), antioxidationsmedel (ascorbinsyra).
Kontaktuppgifter
Oy Lunden Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
Tillverkare
Oy Lunden Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409531650816
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt, i rumstemperatur. Öppnad ca 1 vecka i kylskåp.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 607 kJ / 146 kcal |
| Fett | 9,2 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 9,9 g |
| - varav sockerarter | 2,2 g |
| Protein | 4,2 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 3,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

