Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jalostajas Batat-pumpapurésoppa är en fullständigt vegansk vardagsdelikatess utan tillsatser vars silkeslena mjukhet smälter i munnen.
Jalostajas…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, batat (16 %), pumpa (16 %), potatis, kokosmjölk, lök, tapiokastärkelse, socker, salt, risstärkelse, kryddor (lök, vitlök, vitpeppar, persilja).
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
puh./tfn 010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409536651344
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt, i rumstemperatur. Öppnad ca 1 dygn i kylskåp.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 280 kJ / 70 kcal |
| Fett | 2,6 g |
| - varav mättat fett | 2,4 g |
| Kolhydrat | 9,5 g |
| - varav sockerarter | 3,2 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,60 g |
| Fiber | 1 g |
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


