Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jalostajas Ärter kan avnjutas som sådana eller användas exempelvis som tillbehör till en delikat wok.
Jalostajas matkonserver som tillreds i Finland…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ärt
Ingredienser
Ärter (53%), vatten och salt (0, 9%).
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409531652223
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras oöppnad i rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 246 kJ / 59 kcal |
| Fett | 0,9 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 5,7 g |
| - varav sockerarter | 2,4 g |
| Protein | 4,6 g |
| Salt | 0,85 g |
| Fiber | 4,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

