Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jalostaja Hummus är en puré mald av kikärter som vanligtvis används bredd som pålägg på en smörgås, som en enkel dipp eller för att dekorera en…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Sesamfrön
Ingredienser
Vatten, kikärt 40 %, SESAMFRÖ, citronsaft, växtolja (ryps/raps), modifierad majsstärkelse, salt, vitlök, kryddor (kummin, paprika, cayennepeppar), surhetsreglerande medel (citronsyra), antioxidationsmedel (ascorbinsyra).
Kontaktuppgifter
Oy Lunden Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
Tillverkare
Oy Lunden Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409531650793
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt, i rumstemperatur. Öppnad ca 1 vecka i kylskåp.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 565 kJ / 136 kcal |
| Fett | 9 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 8,5 g |
| - varav sockerarter | 0,6 g |
| Protein | 3,8 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 3,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

