Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jalostajas Grönsaksärtsoppa kombinerar i en ekologisk burk läcker smak och en lätt måltid enligt ett traditionellt recept. Grönsaksärtsoppan är helt…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Water, pea, onion (17 %), carrot (10 %), salt, spices (thyme, marjoram). Salt content in finished product appr 0, 8 %.
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409531659482
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras oöppnad i rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 267 kJ / 64 kcal |
| Fett | 0,4 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 7,7 g |
| - varav sockerarter | 2 g |
| Protein | 4,8 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 5,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

