Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jalostajas Skinkpastej är en glutenfri delikatess utan tillsatser. Bred skinkpastejen som sådan på brödet eller avnjut med kokta ägg.
Jalostajas…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk
Ingredienser
Svinkött (Finland), vatten, rypsolja, ÄGG, MJÖLKPULVER, salt, socker, jästextrakt, kryddor (lök, paprika, vitpeppar), majsmaltodekstrin, rökarom, arom. Kötthalt 51 %, kött och andra ingredienser som är jämförbara med kött sammanlagt 64 %.
Kontaktuppgifter
Oy Lunden Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
0000064002347
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt, i rumstemperatur. Öppnad ca 1 vecka i kylskåp.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 502 kJ / 364 kcal |
| Fett | 36 g |
| - varav mättat fett | 11 g |
| Kolhydrat | 2,1 g |
| - varav sockerarter | 1,8 g |
| Protein | 8,8 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 1,1 g |

