Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Med Jalostajas Ärtsoppa med extra kött klarar du av både vardagen och fritiden, utan att pruta på smaken. Ärtsoppan är förpackad i en praktisk påse…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, ärt, svinkött, späck, lök, salt. Salthalt ca 0, 7 %.|Kötthalt 11 %, kött och andra ingredienser som är jämförbara med kött sammanlagt 12 %.
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409536651009
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt, i rumstemperatur. Öppnad ca 1 dygn i kylskåp.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 400 kJ / 95 kcal |
| Fett | 4,1 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 8,5 g |
| - varav sockerarter | 0,5 g |
| Protein | 4,7 g |
| Salt | 0,70 g |
| Fiber | 1,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

