Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jalostajas Köttsoppa är en läcker rätt som piggar upp matbordet och som varken innehåller tillsatsämnen eller gluten. Du kan äta påsens innehåll på…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Sojabönor, Selleri
Ingredienser
Vatten, potatis, nötkött (10 %), morot, kålrot, palsternacka, SELLERI, purjolök, lök, kryddor (persilja, lagerblad, vitlök), salt, majsmaltodextrin, aromer (kött, SOJASÅS, morot, svartpeppar), glukos, jästextrakt, rypsolja. Salthalt ca 0, 9 %.
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409536651023
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt, i rumstemperatur. Öppnad ca 1 dygn i kylskåp.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 150 kJ / 35 kcal |
| Fett | 0,4 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 4,1 g |
| - varav sockerarter | 0,2 g |
| Protein | 3 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 0,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


