Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jalostajas Ekologiska ärtsoppa är en burk full med naturlig och närande smak. Ekologiska ärtsoppan utan tillsatser är en snabb, enkel och smaklig…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, ekologisk ärt (Finland), ekologiskt svinkött (Finland), ekologiskt späck, salt. Kötthalt 6 %. Salthalten i den ätfärdiga produkten, till vilken 2 dl vatten har tillsatts, är 0, 70 %.
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409531659567
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras oöppnad i rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 379 kJ / 91 kcal |
| Fett | 2,3 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 8 g |
| - varav sockerarter | 0,8 g |
| Protein | 6,6 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 5,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

