Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Jalostaja Ekologisk grönsakspurésoppa 550 ml
Alla Jalostaja produkterUngefär4,23 €
Vertailuhinta 7,69 €/l
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jalostajas Ekologiska grönsakspurésoppa är en glutenfri vardagsklassiker utan tillsatser. Du kan äta den fylliga soppan på en gång eller avnjuta den…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Selleri
Ingredienser
Vatten, ekologisk morot, ekologisk potatis, ekologisk palsternacka, ekologisk pumpa, ekologisk lök, ekologisk SELLERI, ekologisk purjolök, ekologisk socker, ekologisk tapiokastärkelse, salt, ekologiska kryddor (lök, vitlök, vitpeppar). Gönsaker totalt 54 %.
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409536651115
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt, i rumstemperatur. Öppnad ca 1 dygn i kylskåp.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 120 kJ / 30 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 5,6 g |
| - varav sockerarter | 3,5 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0,60 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


