Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jalostajas Nötköttsprodukt är en vardagsräddare som också smakar som vägkost. Nötköttsprodukten är laktosfri och glutenfri.
Jalostajas köttkonserver…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Sojabönor
Ingredienser
Nötkött (ursprung: flera EU-stater), vatten, modifierad majsstärkelse, SOJAPROTEIN, salt, stabiliseringsmedel (E450, E451), kryddextrakter, aromförstärkare (E621), antioxidationsmedel (E315), rapsolja, aromer, konserveringsmedel (natriumnitrit). Kötthalt 72 %.
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409531651530
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras oöppnad i rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 800 kJ / 190 kcal |
| Fett | 13 g |
| - varav mättat fett | 5,3 g |
| Kolhydrat | 3,3 g |
| - varav sockerarter | 0,2 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

