Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jalostajas Ärtsoppa med rökt kött ger karaktär åt ärtsoppan med läcker basturökt skinka. Ärtsoppa med rökt kött kommer utan tillsatser och har…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, ärt, rökt svinkött (Finland), späck, salt. Kötthalt 9 %, kött och andra ingredienser som är jämförbara med kött sammanlagt 11 %. Salthalt i produkt färdig att förtäras ca 0, 7 %.
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409531659406
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras oöppnad i rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 563 kJ / 134 kcal |
| Fett | 5 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 0,6 g |
| Protein | 6,7 g |
| Salt | 0,95 g |
| Fiber | 3,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

